Jaké značky servisuji:
Převážně značky: AEG, Ariston, Bauknecht, Baumatic, Beko, Bosch, Brandt, Electrolux, Gorenje, Hot Point, Indesit, LG, Philco, Siemens, Whirlpool, Zanussi, a další….
Neopravuji sušičky značek se kterými mám špatnou zkušenost: Amica, Candy, Hoover, Samsung, Panasonic a nově „vzkříšené“ značky zkrachovalých výrobců. (made in China, PRC,…)
Nejčastější závady: ( volat servis )
- Sušička se netočí – Problém s motorem, elektronikou, nebo prasklý řemen.
- Sušička signalizuje plný zásobník na vodu (E90,…), ten je však téměř prázdný. – Ucpané čerpadlo a zanesení agregátu TČ (tepelného čerpadla). Nutná kompletní demontáž a detailní vyčištění.
- Sušička dlouho suší, nedosuší, hlásí závadu přehřátí (E60,…), prádlo je teplé, mokré. – Zanesení agregátu TČ (tepelného čerpadla). Nutná kompletní demontáž a detailní vyčištění a vymytí TČ. Pokud ale budu mít podezření na ztrátu výkonu TČ nebudu pokračovat v čištění, protože by výsledek nebyl 100% – Ztráta výkonu agregátu TČ je neopravitelná vada.
Pokud vypadá výměník Vaší sušičky takto, tak neváhejte ( volat servis )
Postup detailního čištění každého dílu sušičky:
1. Sušičku musím KOMPLET rozebrat a každý díl očistit.
2. Kompletace
3. Testování a měření teplot a spotřeba energie kWh.
Celé detailní čištění včetně testování zabere min. 5-8 hodin, ale sušička bude čistá jako nová. Pokud zákazník sušičku "neuštval" bude mít po vyčištění opět maximální výkon a bude sušit zase úsporně... Jenom propláchnutí, vysátí, nebo vyfoukání u zákazníka v bytě nestačí, ani to nedělám. Je nutné si uvědomit: 1) Že výrobce nezkonstruoval agregát tepelného čerpadla (TČ) k demontáži a čištění. Proto hrozí nebezpečí nenávratného poškození při manipulaci, nebo vniknutí vlhkosti do el. dílů sušičky. Servis neponese odpovědnost za případnou škodu! 2) Teprve až po kompletním vyčištění a kompletaci se v některých případech může projevit ztráta výkonu TČ - vada neopravitelná, výměna agregátu TČ je nerentabilní.