SERVIS sušiček

Jaké značky servisuji:

Převážně značky: AEG, Ariston, Bauknecht, Baumatic, Beko, Bosch, Brandt, Electrolux, Gorenje, Hot Point, Indesit, LG, Philco, Siemens, Whirlpool, Zanussi, a další….

Neopravuji sušičky značek se kterými mám špatnou zkušenost: Amica, Candy, Hoover, Samsung, Panasonic a nově „vzkříšené“ značky zkrachovalých výrobců. (made in China, PRC,…)

Nejčastější závady: ( volat servis )

  • Sušička se netočí Problém s motorem, elektronikou, nebo prasklý řemen.
  • Sušička signalizuje plný zásobník na vodu (E90,…), ten je však téměř prázdný.Ucpané čerpadlo a zanesení agregátu TČ (tepelného čerpadla). Nutná kompletní demontáž a detailní vyčištění.
  • Sušička dlouho suší, nedosuší, hlásí závadu přehřátí (E60,…), prádlo je teplé, mokré.Zanesení agregátu TČ (tepelného čerpadla). Nutná kompletní demontáž a detailní vyčištění a vymytí TČ. Pokud ale budu mít podezření na ztrátu výkonu TČ nebudu pokračovat v čištění, protože by výsledek nebyl 100% – Ztráta výkonu agregátu TČ je neopravitelná vada.

Pokud vypadá výměník Vaší sušičky takto, tak neváhejte ( volat servis )

Totálně ucpaný výměník TČ ….

Postup detailního čištění každého dílu sušičky:

1. Sušičku musím KOMPLET rozebrat a každý díl očistit.

Rozebraná suška před čištěním.
Dno sušičky plné sedimentu.
Ucpaný agregát TČ vytažený ze sušičky.
Čištění agregátu TČ.
Vyčištěné dno sušičky.
Každý díl je očištěn….

2. Kompletace

3. Testování a měření teplot a spotřeba energie kWh.

Přezkoušení a graf náběhu teplot sušení po vyčištění.
   Celé detailní čištění včetně testování zabere min. 5-8 hodin, ale sušička bude čistá jako nová. Pokud zákazník sušičku "neuštval" bude mít po vyčištění opět maximální výkon a bude sušit zase úsporně...

   Jenom propláchnutí, vysátí, nebo vyfoukání u zákazníka v bytě nestačí, ani to nedělám.

   Je nutné si uvědomit:
1) Že výrobce nezkonstruoval agregát tepelného čerpadla (TČ) k demontáži a čištění. Proto hrozí nebezpečí nenávratného poškození při manipulaci, nebo vniknutí vlhkosti do el. dílů sušičky. Servis neponese odpovědnost za případnou škodu! 
2) Teprve až po kompletním vyčištění a kompletaci se v některých případech může projevit ztráta výkonu TČ - vada neopravitelná, výměna agregátu TČ je nerentabilní.